Temizlik makinaları, zemin temizliği ve bakım işlemlerini kolaylaştırmak ve daha verimli hale getirmek için üretilmiş aparatlardır. Temizlenecek alanın genişliği ve tipi ihtiyaç duyulan temizlik makinasının çeşidini belirlemektedir. Normal ev temizliği ve endüstriyel temizlik uygulamalarında kullanılan temizlik makinaları farklı tür, tip, ve özelliktedir. Temizlik makinalarının kullanım alanı ne olursa olsun, ağır hizmet şartları altında bile uzun süre dayanım sağlamalı, kullanımı ekonomik olmalı ve servis ağı yaygın olmalıdır.

Zemin temizlik makinaları, buharlı temizlik makinaları, vakumlu temizleyiciler temizlik makinaları grubunda önemli yer tutan ürünlerdir. Temizlik makinaları profesyonel zemin bakımı, halı yıkama, yüzey cilalama gibi geniş ve dar alan uygulamalarını rahatça gerçekleştirebilen, ticari ya da konut kullanımı için gelişmiş bir ürün yelpazesine sahip temizlik araçlarıdır. Zemin temizlik makinaları zeminde kullanılan malzeme(taş, tahta halı,vb.) ne tür olursa olsun etkin ve hızlı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olan ürünlerdir. Zemin temizlik makinaları uygulandığı alanın temizliğini sağlarken aynı zamanda bakımını da gerçekleştirmektedir.

Buharlı temizleyiciler uygulandıkları alanda yaydıkları yükse ısılı buhar sayesinde bakterilerin yok olmasına yardımcı olur ve hijyen sağlarlar.

Vakumlu temizleyiciler ise endüstriyel ortamlarda kullanılabilen vakum makinalarıyla, ıslak kuru süpürgelerdir. Bu aparatlar kalıntı ve atıkların vakum yardımıyla kolayca süpürülmesine yardımcı olmaktadır.

Temizlik makinaları; kullanım alanları, kullanım yüzeyi ve kullanım amacına göre çok büyük farklılıklar göstermekte, bu nedenle kullanıcının doğru bilgilendirilmesi hijyen uygulamalarının en verimli şekilde sürdürülebilmesi için hayati önem taşımaktadır. Lot Makina, farklı sektörlerden firmaların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş geniş ürün portföyü ve eğitimli, tecrübeli ve uzman kadrosu ile satış ve satış sonrası faaliyetlerini etkin şekilde yürütmektedir.